slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2019/2020 - Szkoła

czwartek, 16 styczeń 2020 20:17

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Napisał

     W dniu 10 stycznia reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Komprachcic, gdzie rozgrywany był Finał Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu opolskiego. Po twardej i zaciętej walce nasza drużyna została sklasyfikowana ostatcznie na III miejscu. GRATULACJE!

czwartek, 16 styczeń 2020 12:09

Spotkanie wigilijne

Napisane przez

            Każdego roku, przed Świętem Bożego Narodzenia  odbywają się w klasach wigilijne spotkania. 19 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II  wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali klasową Wigilię. Na pięknie udekorowanych stołach zalazły się pyszne pierniki i ciastka  przygotowane przez mamy.  Łamiąc się opłatkiem, składano sobie życzenia, śpiewano kolędy, a niektórzy uczniowie zagrali  na instrumentach muzycznych.  Rozmawiano o świątecznych zwyczajach i tradycjach w naszych domach. Dzieci dowiedziały się jak  to święto  obchodzone jest w innych krajach. To było piękne spotkanie, które wprowadziło  wszystkich uczestników w radosny, świąteczny nastrój.

                                                                                                          

poniedziałek, 09 grudzień 2019 07:55

Mikołajki w naszej szkole

Napisał

           6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego.  Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie na niego czekają.  Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

                                                                                                      Beata Romaniszyn

poniedziałek, 09 grudzień 2019 07:54

Mikołajki w kinie Helios

Napisał

     Z okazji zbliżających się Mikołajek 4 grudnia wszyscy uczniowie  naszej szkoły wraz z wychowawcami  wybrali się do  kina Helios w Opolu . Uczniowie z klas I-III oglądali bajkę „Śnieżna paczka”i wspólnie z głównym bohaterem Swifym i jego dzielnymi przyjaciółmi przeżywali niezwykłe przygody w krainie arktycznych lodów.

Natomiast starsi obejrzeli film pt.: „Ratujmy florę”, który odpowiada na pytanie do czego jesteśmy zdolni w imię prawdziwej przyjaźni.

     Projekcje  bajki i filmu bardzo się spodobały naszym uczniom. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę. Dzieci pamiętały o zasadach bezpiecznego poruszania się i zachowania w kinie i  w środkach lokomocji .

Wycieczkę uważamy za udaną, zakończyliśmy ją  w dobrych humorach.

                                                                                                 Beata Romaniszyn

środa, 04 grudzień 2019 21:54

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

Napisał

     Bardzo udany występ mają za sobą reprezentanci naszej szkoły, którzy brali udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Gminy w Tenisie Stołowym. W rezegranych w poniedziałek 2 grudnia zawodach zdobyli łącznie 13 medali (10x złoto, 1x srebro i 2x brąz). Gratulujemy!

poniedziałek, 02 grudzień 2019 22:18

Andrzejki klas I-III

Napisał

     Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy. 27 listopada w naszej szkole, jak co roku, dzieci z klas I-III miały swoje klasowe andrzejki. Wszyscy świetnie się bawili przy najnowszych przebojach, brali udział w różnych zabawach i konkursach. Śmiechu i radości było wiele. Dzięki poczęstunkom przygotowanym przez rodziców mogli uzupełnić niedostatki energii, a także zaspokoić pragnienie. Rodzice - jak zwykle - spisali się na medal i za to bardzo dziękujemy.

                                                                                                 Beata Romaniszyn 

poniedziałek, 02 grudzień 2019 22:16

Warsztaty ceramiczne w szkole

Napisał

     Dnia 27 listopada uczniowie  wzięli udział w warsztatach ceramicznych. W czasie warsztatów dowiedzieli się skąd się bierze glina, jakie ma właściwości, do czego jest wykorzystywana oraz jak prawidłowo obrabiać ten surowiec. Po krótkim instruktażu  przystąpiono do pracy. Każdy z uczniów otrzymał kawałek gliny, który musiał  rozwałkować i już można było wycinać  z nich i lepić ozdoby świąteczne lub dowolne figurki. Wszystkie  prace zostaną w najbliższym czasie wypalone, a następnie będzie można je pomalować.

                                                                                                      Beata Romaniszyn

wtorek, 26 listopad 2019 21:24

Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej

Napisał

      26 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Grodkowa, gdzie rozgrywany był Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej. Oprócz naszej drużyny oraz gospodarzy stawkę uzupełniły szkoły z Kolonowskiego oraz Kórnicy. W ostatecznym rozrachunku, po rozegraniu trzech meczy nasza drużyna uplasowała sie na 3 miescu, co jest niewątpliwie duzym sukcesem. Gratulujemy!

wtorek, 26 listopad 2019 21:09

Święto Pluszowego Misia

Napisał

     Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu i nie tylko  – Pluszowy Miś.

     W naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 26 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone... A każdy był piękny i wyjątkowy.  Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca .

    Misie w tym dniu towarzyszyły nam podczas lekcji ,przerw,wychodziły z nami na podwórko, na salę gimnastyczną, odwiedziły bibliotekę szkolną, w której  zorganizowano wystawę książek i ilustracji poświęconą znanym misiom, obejrzały razem z uczniami z klasy I,II i III  film o Misiu Paddingtonie, pomagały przy wykonywaniu prac plastycznych.

      Ten niezwykły dzień zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

                                                                                            Beata Romaniszyn

                                                                                            Anna Kwaśniewicz

     Samoakceptacja i poczucie własnej wartości mają wpływ na rozwój i funkcjonowanie człowieka. Zaniżona samoocena powoduje, iż jednostka sama pomniejsza własne możliwości, nie docenia potencjału, jaki mogłaby wykorzystać w działaniu

     Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach, które miały na celu pokazać jak rozwiązywać trudne sytuacje, jak wspierać budowanie adekwatnego obrazu siebie, jak rozpoznawać mocne i słabe strony – w kontekście profilaktyki antyalkoholowej.

     Podczas warsztatów stosowano techniki parateatralne- odgrywanie ról, co bardzo podobało się uczniom ,chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.                                                                           

                                                                                                    Beata Romaniszyn                                 

wtorek, 26 listopad 2019 21:50

Mistrzostwa Gminy w "Małym Olimpijczyku"

Napisał

     W dniu 22 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszycach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Grach i Zabawach Sportowych.  W zawodach oprócz drużyn chłopców i dziewcząt z naszej szkoły wystąpiły reprezentacje wszystkich placówek naszej gminy. Miło nam poinformować, iż drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a drużyna chłopców III miejsce. Gratulujemy!

wtorek, 26 listopad 2019 21:04

Wycieczka do Berlina

Napisał

     „Życzliwie, razem, blisko” - to pod takim hasłem w tym roku obchodzone jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Jest to wspaniała okazja, żeby uświadomić sobie, że życzliwość obowiązuje nas zawsze i każdy dzień powinien być pełen wzajemnej serdeczności i uprzejmości, nie tylko między osobami, ale też i narodami.  W naszej szkole był on obchodzony 20 XI już po raz dziesiąty. W tym dniu każdy ubrał się na żółto i miał przypięte żółte serduszko .

     Podczas apelu uczniowie obejrzeli krótki film mówiący o tym, że życzliwości można się nauczyć i jest ona zaraźliwa oraz  wspólnie zaśpiewali piosenkę „W przyjaźni tkwi siła”.W każdej klasie uczniowie wybrali Najbardziej Życzliwą Osobę . Zostali oni nagrodzeni, a nagrodą był pluszowy miś oraz dyplom.

W tym roku Najbardziej Życzliwi to:

klasa I        Malwina Jurkowska

klasa II      Martyna Piechaczek

klasa III     Marlena Pantke

klasa V      Tomek Kessler

klasa VI      Natalia Kornek

klasa VII    Wiktoria Roskosz

klasa VIII   Julia Groehl

     Podczas apelu nagrodzono również tych uczniów, którzy przygotowywali się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Zimnicach Wielkich.

     Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.                                                                                                

                                                                                         Beata Romaniszyn

wtorek, 19 listopad 2019 09:14

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Napisał

     W dniu 18 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Dąbrowy, gdzie rozgrywany był Finał Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu opolskiego. Miło nam poinformować, że nasi chłopcy spisali się w tych zawodach rewelacyjnie i zajęli I miejsce. GRATULACJE!

     8 listopada w Korfantowie odbyły się XXXII Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wystąpiły dwie uczennice naszej szkoły - Oliwia Przywara oraz Kasia Roskosz. Dziewczyny spisały się znakomicie i w bardzo mocnej stawce zajęły opowiednia II i VI miejsce. Gratulujemy!

środa, 06 listopad 2019 21:28

Sałatka owocowa

Napisał

      7 listopada uczniowie klasy pierwszej  przygotowali sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy, przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Po nałożeniu fartuszków,  uczniowie przystąpili do obierania, krojenia produktów i łączenia ich ze sobą w miseczkach. Wychowawczyni czuwała nad bezpieczeństwem dzieci podczas używania noży.
Po przyrządzeniu sałatki dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowała - z pewnością dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez dzieci.

         Uczniowie zwracali uwagę nie tylko na walory smakowe , ale również na estetykę podania sałatki. Na stolikach pojawiły się kolorowe serwetki i talerzyki .

         Nasi uczniowie wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, ponieważ zawierają dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, a po sałatce zostało tylko wspomnienie.

                                                                                      Beata Romaniszyn

         30 października już kolejny raz uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami wybrali się do Domu Kultury w Krapkowicach  na spektakl „Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu” wystawiony przez Teatr Współczesny z Krakowa.

          Bohaterowie baśni to: Aladyn, Ali Baba, potężne duchy, królowie i czarnoksiężnicy, którzy  żyją obok siebie i zamieszkują krainę, w której nie ma rzeczy niemożliwych.

           Spektakl “Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu ” ukazał  dzieciom ten niezwykły świat i  przybliżył trochę  kulturę Dalekiego Wschodu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy.

         Piękne dekoracje, bogata scenografia, feeria świateł, ciekawi bohaterowie oraz zapierająca dech fabuła dostarczyły uczniom wielu pozytywnych wrażeń.

                                                                          Beata Romaniszyn

środa, 06 listopad 2019 21:23

VI Gminny Konkurs Recytatorski

Napisał

         29 października 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich odbył się VI  Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów I etapu edukacyjnego. VI edycja odbyła się pod hasłem „Wiersze o jesieni”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Prószkowa.

        Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno słowa mówionego, popularyzacja literatury dziecięcej oraz pogłębianie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno przyrody.

        W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Emilia Gordzielik  kl.I, Kacper Szczotka kl.II oraz  Marlena Pantke  kl.III.

         Uczennica  Marlena Pantke recytowała wiersz pt.  „Jak nie kochać jesieni” i zajęła miejsce I , Kacper Szczotka uczeń kl.II recytował wiersz pt. „Jesień u fryzjera” i zajął miejsce  III, a uczennica kl.I za wiersz pt.”Jesień” otrzymała pamiątkowy dyplom za udział .

 Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy !

                                                                                             Beata Romaniszyn

Strona 1 z 2