slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2020/2021 - Szkoła

piątek, 19 luty 2021 10:06

Nowa strona internetowa szkoły

Napisał

Pragniemy poinformować, iż uruchomiona została nowa strona internetowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszycach. Nowa strona działa pod adresem www.zsp-boguszyce.pl

niedziela, 25 październik 2020 16:36

Informacja nt. nauki zdalnej

Napisał

     Szanowni Państwo, w związku z wprowadzonymi w naszym kraju nowymi obostrzeniami od poniedziałku 26.10.2020 r. klasy IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Lekcje będą się odbywały zgodnie z obowiązującym planem poprzez platformę Microsoft Teams. 

Lekcje dla uczniów klas I-III odbywają się bez zmian w trybie stacjonarnym.

Świetlica szkolna działa zgodnie z planem.

Prosimy pamiętać, że dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia w godzinach 8.00 - 16.00 mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej  (nie dotyczy osób, które przemieszczają się w celu dotarcia do szkoły lub placówki oświatowej albo wracają z niej do miejsca zamieszkania).

Ewentualne dalsze informacje będą przekazywane poprzez e-dziennik.

niedziela, 18 październik 2020 18:48

Pasowanie na ucznia

Napisane przez

     W dniu 13 października 2020 odbyło się Pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy I. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się jedynie w obecności rodziców, bez udziału kolegów i koleżanek z klas starszych. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania wielkim ołówkiem. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia i na czytelnika, a także mały upominek. Życzymy wszystkim sukcesów w nauce i miłego pobytu w murach naszej szkoły.

niedziela, 18 październik 2020 18:36

Kolorowe kanapki

Napisane przez

     28 września uczniowie klasy I w czasie lekcji przygotowywali kolorowe kanapki. Zdrowa kanapka powinna być stałym elementem zdrowej diety. W końcu kanapki często jemy na śniadanie czy na kolację. Kanapkę bierzemy także do szkoły. Z czego powinna się składać zdrowa kanapka dowiedzieli się uczniowie i wypróbowali pomysły na zdrowe kanapki w trakcie zajęć wykorzystując: warzywa, tłuszcze, produkty mleczne. Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

środa, 14 październik 2020 12:47

Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa

Napisane przez

       7 października uczniowie klasy drugiej na zajęciach technicznych przygotowywali sałatki jarzynowe  według własnego pomysłu. Pamiętali  również o tym, że zanim przystąpią do pracy - należy umyć ręce. Po umyciu rąk, mali kucharze w zgodnej atmosferze wykonywali swoje  zadania: obieranie, tarcie, kroje ,mieszanie, doprawianie. Sałatki wyglądały przepięknie, kolorowo i smakowały przepysznie.

środa, 07 październik 2020 18:36

Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Napisane przez

     30 października 2020r. bibliotekę szkolną odwiedzili pierwszoklasiści. Uczniowie poznali regulamin wypożyczania książek, zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz prawa i obowiązki czytelnika. Zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, a pani Beata Romaniszyn pokazała na których półkach można znaleźć książki  przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

     Podsumowaniem zajęć było założenie uczniom kart czytelnika i złożenie uroczystego przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

     Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy znalazł dla siebie jakąś ciekawą książkę i po raz pierwszy,już jako pełnoprawny czytelnik,mógł ją sobie wypożyczyć.  Myślę, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

     W dniu 30 września w Dąbrowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wśród dziewcząt wystapiły dwie uczennice klasy VI - Oliwia Przywara oraz Kasia Roskosz, które w swojej kategorii stanęły na podium zajmując odpowiednio I i III miejsce. W zawodach chłopców nasza szkołę reprezentował Michał Wotzka, który po bardzo dobrym biegu zajął wysokie IV miejsce. Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali awans do Mistrzostw Województwa. Gratulujemy!

piątek, 04 wrzesień 2020 08:30

Oferty ubiezpieczeń

Napisał

Poniżej przedstawiamy linki z ofertami ubezpieczeń, które wpłynęły do szkoły:

Oferta 1

Oferta 2

Oferta 3

Oferta 4

Oferta 5

Oferta 6

środa, 02 wrzesień 2020 08:08

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Napisał

     Pomimo wielu obaw i niepewności uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wrócili do szkoły. W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się nieco inaczej niz zwykle. Wszystko spowodowane jest jak wiadomo pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami. 

     Uroczysty apel odbył się tym razem na sali gimnastycznej, a udział w nim wzięli tylko uczniowie pierwszej klasy wraz z jednym rodzicem. Pani Dyrektor oraz wychowawca klasy Pani Anna Kwaśniewicz przywitali zgromadzonych gości oraz przedstawili zasady zachowania w szkole. Apel oczywiście nie mógłby sie odbyć bez tradycyjnego wręczenia tyty oraz pamiątkowcyh zdjęć.

     Klasy II-VIII spotkały się w swoich salach z wychowawcami, którzy przkazali uczniow niezbędne instrukcje oraz wiadomości dotycące nowego roku szkolnego.

Zapraszamy do GALERII.

Szanowni Państwo, ponizej podajemy garść informacji dotyczących rozpoczęcia  nowego roku szkolnego.

1. Informacje dla klasy I:

- uroczyste rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 9.00

- dzieci przychodzą do szkoły w obecności wyłącznie jednego rodzica

- wejście do szkoły od strony sali gimnastycznej

- obowiązkowo każde dziecko oraz rodzić musi założyć maseczkę, umyć/zdezynfekować ręce oraz zachować dystans społeczny

- przyniesione tyty będą wręczać rodzice

2. Informacje dla klas II-VIII

- uczniowie tych klas spotykają się jedynie z wychowawcami

- dzieci do budynku szkoły wchodzą bez rodziców

- obowiązkowo każde dziecko musi założyć maseczkę, umyc/zdezynfekować ręce oraz zachować dystans społeczny

- klasa II, III, VII i VIII rozpoczyna o godzinie 9.00

- klasa IV oraz VI rozpoczyna o godzinie 9.30