slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2019/2020 - Szkoła

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

środa, 11 marzec 2020 12:58

PILNE!!!

Napisał

W dniach 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 zajęcia dydaktyczno – wychowawcze są zawieszone.

 

Uwaga:

 W dniach 12 i 13 marca 2020r. dla uczniów i dzieci rodziców, którzy nie mogą w tych 2 dniach zapewnić opieki będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.

środa, 11 marzec 2020 12:58

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

Napisał
poniedziałek, 10 luty 2020 14:22

Warsztaty kroszonkarskie w naszej szkole

Napisane przez

     6 lutego w naszej szkole odbyły  się warsztaty kroszonkarskie, podczas których uczniowie klas I-VIII poznali  tradycyjne  techniki zdobienia wielkanocnych jajek.

     Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o zwyczajach związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Wielkanocy. Pani, która przyjechała do nas z Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach opowiedziała skąd wzięła się tradycja malowania jajek. Okazało się, że najstarsza znaleziona pisanka liczy sobie aż 10 tys. lat i pochodzi z terenów Mezopotamii. Następnie zademonstrowała w jaki sposób tworzy swoje kroszonki oraz jak wykonuje się wzory na skorupce techniką wytrawiania.

      Uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i pięknie ozdobili przyniesione jajka.

poniedziałek, 10 luty 2020 14:20

Książki do czytania w czasie ferii

Napisane przez

      Biblioteka szkolna przypominała o możliwości wypożyczenia większej ilości książek na ferie – tak jak to już było w poprzednich latach. Chociaż uczniowie zwykle mają dość książek, to warto jednak odstawić uprzedzenia na bok i sięgnąć po dobrą, pełną przygód powieść podczas ferii zimowych. Ktoś powiedział, że czytanie jest nudne? Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego by nie spędzić więc ferii z książką? Przekonaj się, że ferie z książką to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu

       W szkolnej bibliotece zorganizowano wystawkę książek do czytania w czasie ferii.

                                                                                           Miłej lektury

poniedziałek, 10 luty 2020 13:59

Tydzień Głośnego Czytania 3-7 II 2020

Napisane przez

     Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się  „Tydzień Głośnego Czytania”, mający na celu  propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest to czas, w którym przypomina się, że czytanie  jest najprostszym sposobem na wychowanie mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka i  pokazuje, że czytanie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

       W naszej szkole  w „Tygodniu Głośnego Czytania” czytaliśmy na każdej lekcji przez 5 minut.  Czytali uczniowie i nauczyciele. Czytano książki wybrane przez dzieci , które przynieśli z domu albo wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Były też lektury szkolne ,na które uczniowie nie mają czasu na czytanie w domu ( tak przynajmniej twierdzą uczniowie :) ).

       W tym roku „Tydzień Głośnego Czytania” przypadł na okres przed feriami i był on inspiracją i podpowiedzią dla dzieci co warto wypożyczyć i przeczytać. Biblioteka szkolna wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczniów i można było wypożyczyć większą ilość książek .

                                                                                                              Miłej lektury

poniedziałek, 10 luty 2020 13:54

Bal karnawałowy klas I-III

Napisane przez

     Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą i długo wyczekiwaną również przez dzieci. Tak też było w naszej szkole, w dniu 5 stycznia 2020 roku. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, żołnierzy, superbohaterów i wiele innych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić.

     Niezastąpieni Rodzice zorganizowali dla dzieci  poczęstunek, dzięki któremu dzieci mogły nabrać sił do dalszej zabawy.

      Zabawę poprowadził pan  animator, który zapewnił oprawę muzyczną i wspaniałe konkursy i zabawy.

      Zabawa była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie i rumiane policzki.

Następny bal już za rok!

                                                                                                    

poniedziałek, 10 luty 2020 13:36

Mistrzostwa Gminy w Siatkówce

Napisał

     31 stycznia na sali gimnastycznej w Zimnicach Wielkich odbyły sie Mistrzostwa Gminy w Siatkówce. Zawody rozrywane były w dwóch kategoriach wiekowych - Igrzyska Dzieci (kl. V-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). Naszą szkołę reprezentowały łącznie 4 drużyny, które zajęły dwa I miejsca (starsze dziewczęta oraz młodsi chłopcy) oraz dwa II miejsca (młodsze dziewczęta i starsi chłopcy). Gratulujemy!

wtorek, 28 styczeń 2020 20:43

II Zimowa Olimpiada Sportowych Pomysłów

Napisał

     28 stycznia uczniowie klasy VII udali się do Prószkowa na „II Zimową Olimpiadę Sportowych Pomysłów”. Olimpiada miała na celu przedstawienie ciekawych i atrakcyjnych form prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w szkole oraz integrację uczniów  w czasie wspólnych ćwiczeń sportowych. W czasie trwania imprezy prezentowane były m.in. gry i zabawy z elementami siatkówki, piłki ręcznej oraz z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Przedstawione zostały równiez ciekawe formy zajęć związane z tańcem, fitnessem oraz crossfitem. Olimpiada przyniosła dzieciom wiele satysfakcji i uśmiechu. Z niedoczekaniem wypatrujemy już kolejnej edycji tej imprezy.

     17 stycznia 2020r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II z Boguszyc wzięli udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Naroku. Podczas koncertu nasi uczniowie na wysokim poziomie oraz z wielkim sukcesem pokazali swoje umiejętności muzyczne i wokalne. Oto nasze sukcesy.

W kategorii soliści klas I-III:

1. miejsce – Marlena Pantke

W kategorii zespół:

1. miejsce – Marlena Pantke oraz Iga Centkowska

W kategorii soliści klas IV-VIII:

Wyróżnienie-Martyna Żelazny

W kategorii zespół:

3. miejsce- Adrianna Pantke, Wanessa Ledwig, Emilia Chudala, Oliwia Przywara oraz Marlena Pantke

Naszym artystom składamy gratulacje i życzymy dalszych muzycznych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom Pani Barbarze Lisoń oraz Pani Teresie Blachucik za twórczą postawę oraz przygotowanie uczniów do konkursu.

Adrianna Pantke :)

czwartek, 23 styczeń 2020 22:39

Dzień Babci i Dziadka

Napisane przez

          W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 22 stycznia 2020r. w Restauracji Antek w Źlinicach  odbyła się impreza pełna radości, uśmiechów i wzruszeń.

           Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.

Uczniowie wraz z wychowawcami  przygotowali program artystyczny, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i bezgraniczną miłość.

         Dzieci z klas I-III recytowały wiersze, pięknie śpiewały piosenki, uczniowie klas starszych zaprezentowali się w przedstawieniu jasełkowym, a swój kunszt aktorsko- komediowy w skeczu o dziadku i wnuczku zaprezentowali Paweł Kasperek i Michał Olsok. Całą uroczystość uświetnił szkolny chór oraz zespół instrumentalny. Od strony technicznej  za nagłośnienie odpowiadali (z pełnym sukcesem) Łukasz Kuc i Paweł Panusz.

        Występy wprawiły wszystkich w radosny nastrój, pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.

         Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

czwartek, 16 styczeń 2020 20:17

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Napisał

     W dniu 10 stycznia reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Komprachcic, gdzie rozgrywany był Finał Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu opolskiego. Po twardej i zaciętej walce nasza drużyna została sklasyfikowana ostatcznie na III miejscu. GRATULACJE!

czwartek, 16 styczeń 2020 12:09

Spotkanie wigilijne

Napisane przez

            Każdego roku, przed Świętem Bożego Narodzenia  odbywają się w klasach wigilijne spotkania. 19 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II  wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali klasową Wigilię. Na pięknie udekorowanych stołach zalazły się pyszne pierniki i ciastka  przygotowane przez mamy.  Łamiąc się opłatkiem, składano sobie życzenia, śpiewano kolędy, a niektórzy uczniowie zagrali  na instrumentach muzycznych.  Rozmawiano o świątecznych zwyczajach i tradycjach w naszych domach. Dzieci dowiedziały się jak  to święto  obchodzone jest w innych krajach. To było piękne spotkanie, które wprowadziło  wszystkich uczestników w radosny, świąteczny nastrój.

                                                                                                          

poniedziałek, 09 grudzień 2019 07:55

Mikołajki w naszej szkole

Napisał

           6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego.  Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie na niego czekają.  Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

                                                                                                      Beata Romaniszyn

poniedziałek, 09 grudzień 2019 07:54

Mikołajki w kinie Helios

Napisał

     Z okazji zbliżających się Mikołajek 4 grudnia wszyscy uczniowie  naszej szkoły wraz z wychowawcami  wybrali się do  kina Helios w Opolu . Uczniowie z klas I-III oglądali bajkę „Śnieżna paczka”i wspólnie z głównym bohaterem Swifym i jego dzielnymi przyjaciółmi przeżywali niezwykłe przygody w krainie arktycznych lodów.

Natomiast starsi obejrzeli film pt.: „Ratujmy florę”, który odpowiada na pytanie do czego jesteśmy zdolni w imię prawdziwej przyjaźni.

     Projekcje  bajki i filmu bardzo się spodobały naszym uczniom. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę. Dzieci pamiętały o zasadach bezpiecznego poruszania się i zachowania w kinie i  w środkach lokomocji .

Wycieczkę uważamy za udaną, zakończyliśmy ją  w dobrych humorach.

                                                                                                 Beata Romaniszyn

środa, 04 grudzień 2019 21:54

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

Napisał

     Bardzo udany występ mają za sobą reprezentanci naszej szkoły, którzy brali udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Gminy w Tenisie Stołowym. W rezegranych w poniedziałek 2 grudnia zawodach zdobyli łącznie 13 medali (10x złoto, 1x srebro i 2x brąz). Gratulujemy!

poniedziałek, 02 grudzień 2019 22:18

Andrzejki klas I-III

Napisał

     Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy. 27 listopada w naszej szkole, jak co roku, dzieci z klas I-III miały swoje klasowe andrzejki. Wszyscy świetnie się bawili przy najnowszych przebojach, brali udział w różnych zabawach i konkursach. Śmiechu i radości było wiele. Dzięki poczęstunkom przygotowanym przez rodziców mogli uzupełnić niedostatki energii, a także zaspokoić pragnienie. Rodzice - jak zwykle - spisali się na medal i za to bardzo dziękujemy.

                                                                                                 Beata Romaniszyn 

poniedziałek, 02 grudzień 2019 22:16

Warsztaty ceramiczne w szkole

Napisał

     Dnia 27 listopada uczniowie  wzięli udział w warsztatach ceramicznych. W czasie warsztatów dowiedzieli się skąd się bierze glina, jakie ma właściwości, do czego jest wykorzystywana oraz jak prawidłowo obrabiać ten surowiec. Po krótkim instruktażu  przystąpiono do pracy. Każdy z uczniów otrzymał kawałek gliny, który musiał  rozwałkować i już można było wycinać  z nich i lepić ozdoby świąteczne lub dowolne figurki. Wszystkie  prace zostaną w najbliższym czasie wypalone, a następnie będzie można je pomalować.

                                                                                                      Beata Romaniszyn

wtorek, 26 listopad 2019 21:24

Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej

Napisał

      26 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Grodkowa, gdzie rozgrywany był Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej. Oprócz naszej drużyny oraz gospodarzy stawkę uzupełniły szkoły z Kolonowskiego oraz Kórnicy. W ostatecznym rozrachunku, po rozegraniu trzech meczy nasza drużyna uplasowała sie na 3 miescu, co jest niewątpliwie duzym sukcesem. Gratulujemy!

Strona 1 z 3