slide1 slide2 slide4 slide6

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2019/2020 - Szkoła

           Przyszła wiosna i przyjemnie jest pójść na spacer na łąkę, w pole. W tym okresie  najintensywniej tętni tam życie. Zobaczymy mnóstwo  kolorów, kształtów, poczujemy wiele zapachów,usłyszymy niezliczoną ilość odgłosów!  Pojawiły się motyle, pszczoły,bociany,owady, ptaki...
 


"Łąka tylu ma mieszkańców
zwierząt, roślin kolorowych.
Tu motylek, a tam pszczółka
tutaj kwiatek – o różowy.
Z kopca wyszedł krecik mały
obok niego idzie mrówka.
Na rumianku w krasnej sukni
przycupnęła boża krówka
Nad tą łąką kolorową
bal wydały dziś motyle.
Zapraszają wszystkie dzieci
więc zatańczmy z nimi chwilę."

   Uczniowie klasy I zapraszają do galerii.

     To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach. Organizowane są wtedy  konkursy z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas wybierają się razem z nauczycielami na spacer po okolicy i zbierają  śmieci.  Jest to bardzo ładny gest, który z pewnością wiele pokazuje i daje do myślenia. W tym roku obchody przeniosły się do Internetu, a uczniowie klasy I wykonali w domu z tej okazji bardzo ciekawe i pomysłowe plakaty.

Zdjęcia prac znajdują się w galerii- zapraszamy do oglądania.

        W czasie nauki zdalnej uczniowie klasy I  wykonali pomysłowe i ciekawe prace plastyczne i  techniczne związane z Wielkanocą, wiosną, zmianami,które zachodzą w przyrodzie.

        Wśród przesłanych prac znalazły się kolorowe kwiaty,  zwierzęta wykonane z dostępnych materiałów i rolek po papierze toaletowym, przestrzenne kartki wielkanocne oraz kwitnące drzewa.  Przy wykonaniu tych prac Rodzice i uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością :) - WIELKIE BRAWA, bo nie jest to łatwe w tym okresie. Zastosowano  różnorodne techniki : malowanie farbami, stemplowanie patyczkami kosmetycznymi, gąbką, komponowanie pracy z odbitej na papierze dłoni, wyklejanki,wycinanki,  elementy origami, a nawet wyszywanie!

 Zapraszamy do galerii !

wtorek, 05 maj 2020 07:21

Wirtualna wystawa

Napisane przez

     Wszyscy pracujemy w domach. Jest dziwnie, inaczej, ale to nie znaczy, że gorzej. Teraz tym bardziej uczniowie mogą się dowiedzieć, ile mają fantazji i cierpliwości.

Prezentujemy prace, które powstały w czasie zawieszenie zajęć, efekt zdalnej pracy uczniów i nauczycieli.
Czyż nie są wspaniałe?

Trzeba dodać, że uczniowie borykają się często z problemem braku materiałów plastycznych, bo przecież zostały w szkole, a nie można było wyjść z domu i kupić materiały

Dziękujemy również  Rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci i zapewne wielokrotnie pomagają, choćby w przesyłaniu zdjęć! Zapraszamy do galerii!!!

czwartek, 23 kwiecień 2020 15:19

Biblioteka cyfrowa

Napisane przez

                         

Drodzy uczniowie, 

na czas zamknięcia szkół i bibliotek, chciałabym Wam wskazać, gdzie możecie znaleźć darmowe książki (i nie tylko) do poczytania w Internecie

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

O KORONAWIRUSIE

Masz tę moc

Świetny i darmowy ebook o koronawirusie dla dzieci (i nie tylko). Od Wydawnictwa Olesiejuk.Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu?


iCzytam.pl

Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe:2-5 lat,6-9 latiponad 9 lat.

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania

                                                               

                                                                                   

czwartek, 16 kwiecień 2020 10:38

Konkursy dotyczące spisów powszechnych

Napisał

     Urząd Statystyczny w Opolu organizuje konkursy dotyczące tematyki spisów powszechnych. Oferta konkursów jest zróznicowana stosownie do wieku dzieci i obejmuje nastepujące propozycje:

1) Konkurs "Rozszyfruj wiadomość" dla uczniów z klas I-III

2) Konkurs "Usmiechnięta statystyka" dla uczniów klas IV-VI

3) Logiczno-matematyczny konkurs "Spisowe łamigłówki uczniów" dla uczniów z klas VII-VIII

4) Konkurs "Spisowe fantazje" - dla uczniów z klas I-VIII

 

Po kliknięciu w odpowiedni konkurs otworzy się plik z informacjami dotyczącymi celów, zadań, terminów oraz nagród dla każdego z konkursów.  Termin przekazywania odpowiedzi mija 26 kwietnia 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Poniżej można równiez pobrać prezentacje multimedialne:

1) Prezentacja dla klas I-III "Raz, dwa, trzy - liczy sie każdy"

2) Prezentacja dla klas IV-VI "Liczymy sie dla Polski"

3) Prezentacja dla klas VII-VIII "Spisz sie sam"

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

środa, 11 marzec 2020 12:58

PILNE!!!

Napisał

W dniach 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 zajęcia dydaktyczno – wychowawcze są zawieszone.

 

Uwaga:

 W dniach 12 i 13 marca 2020r. dla uczniów i dzieci rodziców, którzy nie mogą w tych 2 dniach zapewnić opieki będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.

środa, 11 marzec 2020 12:58

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

Napisał
poniedziałek, 10 luty 2020 14:22

Warsztaty kroszonkarskie w naszej szkole

Napisane przez

     6 lutego w naszej szkole odbyły  się warsztaty kroszonkarskie, podczas których uczniowie klas I-VIII poznali  tradycyjne  techniki zdobienia wielkanocnych jajek.

     Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o zwyczajach związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Wielkanocy. Pani, która przyjechała do nas z Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach opowiedziała skąd wzięła się tradycja malowania jajek. Okazało się, że najstarsza znaleziona pisanka liczy sobie aż 10 tys. lat i pochodzi z terenów Mezopotamii. Następnie zademonstrowała w jaki sposób tworzy swoje kroszonki oraz jak wykonuje się wzory na skorupce techniką wytrawiania.

      Uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i pięknie ozdobili przyniesione jajka.

poniedziałek, 10 luty 2020 14:20

Książki do czytania w czasie ferii

Napisane przez

      Biblioteka szkolna przypominała o możliwości wypożyczenia większej ilości książek na ferie – tak jak to już było w poprzednich latach. Chociaż uczniowie zwykle mają dość książek, to warto jednak odstawić uprzedzenia na bok i sięgnąć po dobrą, pełną przygód powieść podczas ferii zimowych. Ktoś powiedział, że czytanie jest nudne? Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego by nie spędzić więc ferii z książką? Przekonaj się, że ferie z książką to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu

       W szkolnej bibliotece zorganizowano wystawkę książek do czytania w czasie ferii.

                                                                                           Miłej lektury

poniedziałek, 10 luty 2020 13:59

Tydzień Głośnego Czytania 3-7 II 2020

Napisane przez

     Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się  „Tydzień Głośnego Czytania”, mający na celu  propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest to czas, w którym przypomina się, że czytanie  jest najprostszym sposobem na wychowanie mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka i  pokazuje, że czytanie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

       W naszej szkole  w „Tygodniu Głośnego Czytania” czytaliśmy na każdej lekcji przez 5 minut.  Czytali uczniowie i nauczyciele. Czytano książki wybrane przez dzieci , które przynieśli z domu albo wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Były też lektury szkolne ,na które uczniowie nie mają czasu na czytanie w domu ( tak przynajmniej twierdzą uczniowie :) ).

       W tym roku „Tydzień Głośnego Czytania” przypadł na okres przed feriami i był on inspiracją i podpowiedzią dla dzieci co warto wypożyczyć i przeczytać. Biblioteka szkolna wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczniów i można było wypożyczyć większą ilość książek .

                                                                                                              Miłej lektury

poniedziałek, 10 luty 2020 13:54

Bal karnawałowy klas I-III

Napisane przez

     Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą i długo wyczekiwaną również przez dzieci. Tak też było w naszej szkole, w dniu 5 stycznia 2020 roku. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, żołnierzy, superbohaterów i wiele innych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić.

     Niezastąpieni Rodzice zorganizowali dla dzieci  poczęstunek, dzięki któremu dzieci mogły nabrać sił do dalszej zabawy.

      Zabawę poprowadził pan  animator, który zapewnił oprawę muzyczną i wspaniałe konkursy i zabawy.

      Zabawa była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie i rumiane policzki.

Następny bal już za rok!

                                                                                                    

poniedziałek, 10 luty 2020 13:36

Mistrzostwa Gminy w Siatkówce

Napisał

     31 stycznia na sali gimnastycznej w Zimnicach Wielkich odbyły sie Mistrzostwa Gminy w Siatkówce. Zawody rozrywane były w dwóch kategoriach wiekowych - Igrzyska Dzieci (kl. V-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). Naszą szkołę reprezentowały łącznie 4 drużyny, które zajęły dwa I miejsca (starsze dziewczęta oraz młodsi chłopcy) oraz dwa II miejsca (młodsze dziewczęta i starsi chłopcy). Gratulujemy!

wtorek, 28 styczeń 2020 20:43

II Zimowa Olimpiada Sportowych Pomysłów

Napisał

     28 stycznia uczniowie klasy VII udali się do Prószkowa na „II Zimową Olimpiadę Sportowych Pomysłów”. Olimpiada miała na celu przedstawienie ciekawych i atrakcyjnych form prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w szkole oraz integrację uczniów  w czasie wspólnych ćwiczeń sportowych. W czasie trwania imprezy prezentowane były m.in. gry i zabawy z elementami siatkówki, piłki ręcznej oraz z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Przedstawione zostały równiez ciekawe formy zajęć związane z tańcem, fitnessem oraz crossfitem. Olimpiada przyniosła dzieciom wiele satysfakcji i uśmiechu. Z niedoczekaniem wypatrujemy już kolejnej edycji tej imprezy.

     17 stycznia 2020r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II z Boguszyc wzięli udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Naroku. Podczas koncertu nasi uczniowie na wysokim poziomie oraz z wielkim sukcesem pokazali swoje umiejętności muzyczne i wokalne. Oto nasze sukcesy.

W kategorii soliści klas I-III:

1. miejsce – Marlena Pantke

W kategorii zespół:

1. miejsce – Marlena Pantke oraz Iga Centkowska

W kategorii soliści klas IV-VIII:

Wyróżnienie-Martyna Żelazny

W kategorii zespół:

3. miejsce- Adrianna Pantke, Wanessa Ledwig, Emilia Chudala, Oliwia Przywara oraz Marlena Pantke

Naszym artystom składamy gratulacje i życzymy dalszych muzycznych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom Pani Barbarze Lisoń oraz Pani Teresie Blachucik za twórczą postawę oraz przygotowanie uczniów do konkursu.

Adrianna Pantke :)

czwartek, 23 styczeń 2020 22:39

Dzień Babci i Dziadka

Napisane przez

          W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 22 stycznia 2020r. w Restauracji Antek w Źlinicach  odbyła się impreza pełna radości, uśmiechów i wzruszeń.

           Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.

Uczniowie wraz z wychowawcami  przygotowali program artystyczny, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i bezgraniczną miłość.

         Dzieci z klas I-III recytowały wiersze, pięknie śpiewały piosenki, uczniowie klas starszych zaprezentowali się w przedstawieniu jasełkowym, a swój kunszt aktorsko- komediowy w skeczu o dziadku i wnuczku zaprezentowali Paweł Kasperek i Michał Olsok. Całą uroczystość uświetnił szkolny chór oraz zespół instrumentalny. Od strony technicznej  za nagłośnienie odpowiadali (z pełnym sukcesem) Łukasz Kuc i Paweł Panusz.

        Występy wprawiły wszystkich w radosny nastrój, pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.

         Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

czwartek, 16 styczeń 2020 20:17

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Napisał

     W dniu 10 stycznia reprezentacja chłopców naszej szkoły udała sie do Komprachcic, gdzie rozgrywany był Finał Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z powiatu opolskiego. Po twardej i zaciętej walce nasza drużyna została sklasyfikowana ostatcznie na III miejscu. GRATULACJE!

czwartek, 16 styczeń 2020 12:09

Spotkanie wigilijne

Napisane przez

            Każdego roku, przed Świętem Bożego Narodzenia  odbywają się w klasach wigilijne spotkania. 19 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I i II  wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali klasową Wigilię. Na pięknie udekorowanych stołach zalazły się pyszne pierniki i ciastka  przygotowane przez mamy.  Łamiąc się opłatkiem, składano sobie życzenia, śpiewano kolędy, a niektórzy uczniowie zagrali  na instrumentach muzycznych.  Rozmawiano o świątecznych zwyczajach i tradycjach w naszych domach. Dzieci dowiedziały się jak  to święto  obchodzone jest w innych krajach. To było piękne spotkanie, które wprowadziło  wszystkich uczestników w radosny, świąteczny nastrój.

                                                                                                          

Strona 1 z 3