slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Sebastian Żymła

Sebastian Żymła

niedziela, 09 czerwiec 2019 20:52

Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej LA

     We wtorek 4 czerwca na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Krok w biegu na 600m oraz Wiktoria Wicher w skoku w dal. Obie dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, szczególnie cieszyć się mogła Agnieszka, która zdobyła srebrny medal w swojej konkurencji.

niedziela, 09 czerwiec 2019 23:45

Wycieczka do Trójmiasta

    W dniach od 29 do 31 maja uczniowie klas starszych udali sie na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym celem podróży był Sopot, gdzie uczniowie zwiedzali popularny Mońciak i najdłuższe drewniane molo w Europie. Następnym punktem programu był przejazd do miejsca zakwaterowania, pyszna kolacja i spacer po plaży.

     Drugi dzień rozpoczął się wizytą w Centrym Nauki Experyment w Gdyni, gdzie uczniowie poprzez łączenie nauki i zabawy efektywnie przyswajali wiedzę na temat otaczającego nas świata. Po kilku godzinach atrakcyjnie spedzonego czasu nadszedł czas na zwiedzanie Daru Pomorza - żaglowca zakupionego przez społeczeństwo Pomorza dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982r. Dar Pomorza funcjonuje jako statek-muzeum, gdzie udostępniono zwiedzającym jego wnętrze i pokład. Po powrocie do hotelu i zjedzeniu kolacji uczniowie udali się na ponowny spacer po plaży połączony w grami i zabawami.

     Ostatniego dnia uczniowie udali się do Gdańska i Malborka. W stolicy województwa pomorskiego czekało na dzieci mnóstwo atracji. Pod okiem przewodnika zwiedzali m.in. Długie Pobrzeże ze słynnym żurawiem, Bazylikę Mariacką (wraz z wejściem po 409 schodach na wieżę widokową), Ratusz Główny Miasta i Fontannę Neptuna. Następnie przyszedł czas na wizytę na połwyspie Westeplatte, gdzie po bardzo ciekawych zajęciach w Strzelnicy nr1 wszyscy udali się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Po krótkim spacerze i pamiątkowych zdjęciach autokar ruszył w kierunku Malborka, gdzie pod okiem przewodników odbyło się nocne zwiedzanie zamku krzyżackiego.

     W tym roku konkurs „Poznajmy kraje Unii Europejskiej” przybrał formę konkursu wiedzy na temat krajów UE, ich stolic, zabytków, kultury, muzyki etc. Uczniowie – za pośrednictwem platformy „quizziz.com” rozwiązywali test składający się aż z 65 nie zawsze łatwych pytań.

Do konkursu zgłosiło się 27 uczniów z klas IV-VIII. W trakcie rozwiązywania testu, wyniki każdego ucznia były na bieżąco wyświetlane za pośrednictwem cyfrowego rzutnika, co tylko podniosło poziom emocji szczególnie na samym końcu konkursu, tj. pytaniach które decydowały o zwycięstwie.

Największą wiedzą na temat krajów UE spośród wszystkich uczestników okazał się uczeń klasy V – Michał Krawiec, któremu serdecznie gratulujemy. Warto zauważyć, iż Michał już drugi rok z rzędu udowodnił (również starszym kolegom), że nie ma sobie równych w tym konkursie.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Julia Kuszewicz z klasy VIII, trzecie miejsce natomiast przypadło Wiktorii Sprancel również z klasy VIII. Tuż za podium uplasował się Michał Wotzka z klasy VI, a na miejscu piątym uczennica z klasy V – Natalia Kornek.

Wszystkim uczestnikom – a szczególnie zwycięzcy – serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu.

                              Jak zawsze na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!                             

Organizator konkursu: Jan Dziubałtowski

sobota, 08 czerwiec 2019 21:12

Dzień liczby Pi

     14 maja  w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień liczby Pi”.

Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w rozmaitych konkurencjach, musieli się „zmierzyć z pomiarami”, wykazać zręcznością, szybkością i dokładnością a także solidnie pogłówkować.

Jak na matematyczne święto przystało nie zabrakło też tajemniczych zaszyfrowanych wiadomości; a na koniec podchody! Trzeba było odnaleźć ukrytą na terenie szkoły skrzynkę, co nie było łatwe zwłaszcza, że podpowiedzi również były ukryte i opatrzone matematycznymi łamigłówkami.

Zwycięzcami były wszystkie klasy, chociaż największym sprytem wykazała się klasa VII.

Nauczyciel matematyki:

Kamila Adamska

     W dniach 10 i 17 maja 2019r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Z chemią za pan brat” członkowie koła chemicznego wraz z nauczycielem zaprezentowali doświadczenia dla uczniów klas I – VIII. Podczas pokazu przedstawiono kilka sposobów otrzymywaniem dwutlenku węgla a także właściwości tego gazu w doświadczeniu „Pływanie w CO2”, „Lampa lawa”, „Balon z CO2”.  Przedstawiono ciekawe właściwości nadmanganianu potasu w eksperymentach: „Chemiczny kameleon” i „Lokomotywa”. Zaprezentowano interesujące właściwości wody utlenionej w doświadczeniu: „Pasta dla słonia”. Uczniowie pokazali ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem produktów spożywczych dostępnych w domu np. „Naturalne wskaźniki pH”. Przedstawione zostało również wyposażenie nowo powstałej pracowni chemicznej. Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak doskonale wyposażona pracownia a dzieci już od pierwszej klasy chcą uczestniczyć w zajęciach koła chemicznego. Dziękujemy

Nauczyciel chemii:
Adam Oszek

wtorek, 21 maj 2019 22:01

Konkurs aktorskiego czytania

     14 maja trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Aktorskiego Czytania w Naroku. Konkurs był przeprowadzony w II grupach wiekowych: klasy I- IV i klasy V- VIII. Naszą szkołę w pierwszej kategorii wiekowej reprezentowały uczennice- Marlenka Pantke kl.II oraz Waneska Ledwig i Adrianka Pantke kl.IV. Po bardzo zaciętej rywalizacji i wysłuchaniu wielu pięknych wykonań przygotowanych tekstów  nasze uczennice zdobyły: II miejsce- Marlenka Pantke i III miejsce Waneska Ledwig. Gratulujemy wszystkim dziewczynkom wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów w konkursach czytania i recytacji.

                                                                                  Anna Kwaśniewicz

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:59

Wycieczka do Wrocławia

     W dniu 13 maja uczniowie naszej szkoły udali się na jedniodniową wycieczkę do Wrocławia. Wizyta w stolicy województwa dolnośląskiego rozpęczęła się od zwiedzania najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego, który liczy prawie 8 tysięcy zwierząt. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie słynnego Afrykarium. Nazwa obiektu powstała od połączenia słów Afyka i Akwarium, a jego głównym założeniem jest przedstawienie róźnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym tego kontynentu. Po zjedzeniu obiadu uczniowie udali się do Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. Pod okiem przewodnika zostali oprowadzeni po obiekcie, gdzie znajduje się 9 stref tematycznych przedstawiających wodę w różnych, ciekawych perspektywach.

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:26

Zajęcia tenisowe w naszej szkole

     We wtorek 7 maja gościliśmy w naszej szkole po raz kolejny p. Malwinę Wójciak z Fundacji Tenis Prószków. Wizyta miała na celu zapoznać dzieci z tenisem oraz zachęcić je do uprawiania tej wspaniałej dyspypliny sportu. Podczas zajęć pokazowych uczniowie mieli możliwość przybliżyć sobie technikę gry, a także wykorzystać juz poznane elementy w grach i zabawach.

niedziela, 09 czerwiec 2019 21:23

Wycieczka do Byczyny

     W poniedziałek 6 maja uczniowie klas młodszych brali udział w wycieczce do grodu rycerskiego w Byczynie. Na miejscu dla dzieci zostało przygotowane mnóstwo atrakcji: opowiadania o życiu i zwyczajach średniowiecznych rycerzy, pokaz strzelania z katapulty, strzelanie z łuku, nauka pisania gęsim piórem oraz wizyta w zbrojowni. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci wraz z opiekunami zebrały sie przy wspónym ognisku, gdzie czekały na nich pyszne kiełbaski.

wtorek, 21 maj 2019 21:57

Projekt Sztuczna Inteligencja I

     W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I i II biorą udział w Projekcie Sztuczna Inteligencja I- programowanie w szkołach OPOLSKIEGO NUTS-3. W ramach Projektu uczniowie poznają zasady  kodowania i programowania na specjalnych matach z wykorzystaniem materiałów zakupionych przez szkołę, a także wykonanych przez wychowawców klasy I i II. Największą atrakcją i ulubieńcami dzieci są dwa roboty Photon, dzięki którym ciężka praca, jaką jest programowanie, staje się zabawą. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach przeprowadzonych  w salach Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Anna Kwaśniewicz

wtorek, 21 maj 2019 21:55

Warsztaty kroszonkarskie

     9 i 10 kwietnia pani Sonia Fikus- mama uczennicy klasy I, przeprowadziła w klasach I i II warsztaty kroszonkarskie. Pani Fikus pokazała dzieciom własnoręcznie wykonane kroszonki , a także opowiadała o technikach zdobienia jaj wielkanocnych. W drugiej części zajęć uczniowie spróbowali swoich sił w drapaniu wzorów. Zajęcia bardzo się podobały, choć uczniowie zgodnie przyznali, że to bardzo ciężkie zajęcie. Dziękujemy pani Fikus za przeprowadzenie warsztatów.

Anna Kwaśniewicz

     3 kwietnia uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach z edukacji regionalnej, które odbyły się w Izbie Regionalnej w Przysieczy. W ramach zajęć dzieci poznały śląskie zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, a także ozdabiały pisanki i kraszanki różnymi technikami. Na zakończenie uczniowie obejrzeli pamiątki zgromadzone w Izbie, a także delektowali się pysznym chlebkiem pieczonym na płycie pieca.

Anna Kwaśniewicz

niedziela, 12 maj 2019 18:27

Spotkanie z dietetykiem

     W ramach programu Trzymaj Formę! w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boguszycach zostało zorganizowane szkolenie dla rodziców i nauczycieli pt."Kształtowanie nawyków żywieniowych w rodzinie", które odbyło się 11 kwietnia 2019 roku. Zajęcia poprowadziła pani Anna Siennicka - ditetyk kliniczny, specjalista psychodietetyki.

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:08

Warsztaty cukiernicze

     5 kwietnia 2019r dzieci zostały zaproszone przez DFK Źlinice - Boguszyce na warsztaty cukiernicze. Panie przygotowały dla dzieci  wcześniej upieczone ciasteczka. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – dekorowania wg. własnego pomysłu. Przedszkolaki ciasteczka dekorowały lukrem i kolorowymi posypkami - to zadanie sprawiło bardzo dużo słodkiej radości, a jeszcze bardziej przedszkolaki cieszyły się, gdy spróbowały własnych udekorowanych ciasteczek!
Spotkanie było wspaniałe a ciasteczka pyszne. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z słodkimi ciasteczkami. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i przygotowanie wspaniałej zabawy kulinarnej dla dzieci.

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:05

Wycieczka do Tułowic

     28 marca dzieci 5-6 letnie wybrały się na wycieczkę do Tułowic. W Tułowickim Ośrodku Kultury dzieci uczestniczyły w zajęciach które związane były z tradycją wielkanocną. Poznały obrzędy i zwyczaje kultywowane na Śląsku Opolskim, które są związane z tym okresem.
Finałem zajęć była nauka robienia pisanek techniką batiku (pisania woskiem). Dzieci samodzielnie wykonały swoja pisankę którą później zabrały do domu. Dodatkową atrakcją tego dnia było odwiedzenie Technikum Leśnego - w którym przedszkolaki zwiedziły Multimedialne Centrum Edukacyjno- Przyrodnicze , gdzie dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o zwierzętach leśnych.
      Była to bardzo udana wycieczka. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

     25.03.2019r przedszkolaki z grupy „Kotki” i „ Biedronki” zostały zaproszone na zwiedzanie pobliskiego Hotelu „Arkas” w Prószkowie. Początek naszej wycieczki rozpoczęliśmy od uporządkowania sobie najważniejszych informacji, a mianowicie, kto przyjeżdża do hotelu, w jakim celu, a także od zapoznania się z osobami, które pracują w hotelu. Mieliśmy okazję podpatrzyć pracę Pani Recepcjonistki oraz Pani Pokojowej. Dokładnie i szczegółowo „wcisnęliśmy” się w każdy kąt hotelu, aby go obejrzeć, niesamowitą frajdą była możliwość przejazdu windą. Staraliśmy się po cichu i bezszelestnie przedostawać po korytarzach do kolejnych części hotelowych pomieszczeń. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kuchni oraz kucharzy, siłowni, gabinetu kosmetycznego czy szatni od basenu.Po tak ekscytującym zwiedzaniu czekała na nas kolejna niespodzianka – słodziutkie, zdrowe owocowe szaszłyki. Które dzieci same mogły wykonać. Na koniec Pani Gabrysia zabrała przedszkolaki na kręgielnie i sale pełna kolorowych światełek. Bardzo dziękujemy za tak cenne doświadczenia Hotelowi „Arkas” a szczególności Pani Gabrysi

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:02

Pierwszy Dzień Wiosny

Długo oczekiwana, wreszcie nadeszła, kolorowa Wiosna! Wszystkie przedszkolaki
czekały na nią z niecierpliwością..

Od samego rana wszystkie dzieci wkraczały do sali przedszkolnej z uśmiechem, a jednocześnie nie mogły się doczekać kiedy rozpoczną uroczystość związaną z Powitaniem Wiosny.
Wreszcie po śniadaniu nadszedł długo oczekiwany moment.
Niespodziewanie w sali przedszkolnej pojawiła się Pani Wiosna z ogromną radością przywitała wszystkie dzieci z grupy Kotki” i „Biedronki oraz przygotowała dla nich fantastyczne zabawy i tańce. Słowa piosenki "Maszeruje wiosna" rozbrzmiewały w całym przedszkolu.
Wspólnie z dziećmi omówiła jakie są pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu, przedstawiła im zadania, zagadki oraz zabawy przy wiosennej muzyce.
Wspólne tańce i pląsy przy muzyce sprawiły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.
To wydarzenie na długo zapadnie w naszej pamięci!

     8 marca 2019 r. w przedszkolu odbyły się warsztaty przygotowane przez firmę „Mini Naukowiec”. Dzieci obserwowały doświadczenia i eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem. Przedszkolaki zamieniły się w małych naukowców, same przeprowadzały doświadczenia i wyciągały trafne wnioski. Eksperymenty sprawiły wiele radości, a wiedza zdobyta poprzez doświadczenia na długo zostanie w pamięci dzieci. Było ciekawie i wspaniale.

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:00

Dzień Kobiet

     Dzień Kobiet to ten szczególny dzień, w którym wszystkie dziewczynki, te małe i te nieco starsze, czują się bardzo szczególnie. Na dziewczynki czekały tego dnia same atrakcje. Chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało postarali się, abyśmy ten dzień zapamiętały na długo.
Każda mała dama czuła się jak prawdziwa królowa. Chłopcy postanowili w sposób szczególny uhonorować swoje koleżanki. Specjalnie na ten dzień przygotowali koncert muzyki rockowej. Założony przez nich Boys Band nie ma sobie równych na światowym rynku muzycznym. Proszę Państwa, dzisiejsze wydarzenie może być zalążkiem czegoś wspaniałego. Takie talenty nie mogą się zmarnować.
Na buziach wszystkich dziewczynek i pań gościł uśmiech, kiedy chłopcy składali życzenia, śpiewali piosenki i zaśpiewali tradycyjnego „Sto lat!”.
Były tańce, uściski, , podarunki i wspólne słodkie biesiadowanie. Panowie starali się, aby każda dziewczynka była w ten szczególny dzień nagrodzona.

     To był cudowny i pełnej pozytywnych emocji dzień. Lubimy takie dni w naszym przedszkolu. A już niedługo przyjdzie wiosna i każdy dzień będzie piękniejszy od poprzedniego.

wtorek, 09 kwiecień 2019 18:58

Dzień Kota

     Dnia 27.02.2019r. dzieci z grupy „Kotki” i „Biedronki” wspólnie świętowały „Dzień Kota”. Dzieci były przepięknie przebrane, przyniosły maskotki, brały aktywny udział w „kocich” zabawach, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, „piły czekoladowe mleczko”, tańczyły przy muzyce, a na zakończenie wykonały piękne prace plastyczne .Ten wyjątkowy dzień przyniósł dzieciom wiele radości i uśmiechu.

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Strona 1 z 18