slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:05

Wycieczka do Tułowic

Napisał

     28 marca dzieci 5-6 letnie wybrały się na wycieczkę do Tułowic. W Tułowickim Ośrodku Kultury dzieci uczestniczyły w zajęciach które związane były z tradycją wielkanocną. Poznały obrzędy i zwyczaje kultywowane na Śląsku Opolskim, które są związane z tym okresem.
Finałem zajęć była nauka robienia pisanek techniką batiku (pisania woskiem). Dzieci samodzielnie wykonały swoja pisankę którą później zabrały do domu. Dodatkową atrakcją tego dnia było odwiedzenie Technikum Leśnego - w którym przedszkolaki zwiedziły Multimedialne Centrum Edukacyjno- Przyrodnicze , gdzie dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o zwierzętach leśnych.
      Była to bardzo udana wycieczka. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.