slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:02

Pierwszy Dzień Wiosny

Napisał

Długo oczekiwana, wreszcie nadeszła, kolorowa Wiosna! Wszystkie przedszkolaki
czekały na nią z niecierpliwością..

Od samego rana wszystkie dzieci wkraczały do sali przedszkolnej z uśmiechem, a jednocześnie nie mogły się doczekać kiedy rozpoczną uroczystość związaną z Powitaniem Wiosny.
Wreszcie po śniadaniu nadszedł długo oczekiwany moment.
Niespodziewanie w sali przedszkolnej pojawiła się Pani Wiosna z ogromną radością przywitała wszystkie dzieci z grupy Kotki” i „Biedronki oraz przygotowała dla nich fantastyczne zabawy i tańce. Słowa piosenki "Maszeruje wiosna" rozbrzmiewały w całym przedszkolu.
Wspólnie z dziećmi omówiła jakie są pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu, przedstawiła im zadania, zagadki oraz zabawy przy wiosennej muzyce.
Wspólne tańce i pląsy przy muzyce sprawiły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.
To wydarzenie na długo zapadnie w naszej pamięci!