slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

niedziela, 12 listopad 2017 19:34

Dzień dyni – dzień pomarańczowy w przedszkolu

Napisał 

Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze.

Dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie.

 

     25.10.2017r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy Przedszkolny Festiwal Dyni. Tego dnia przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy.

     W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola różnej wielkości i różnego rodzaju dynie, aby wykorzystać je do wspaniałej zabawy. Na początku panie zorganizowały różne zabawy z dynią , dzieci toczyły je, podawały sobie ją w kole z rąk do rąk , za plecami i itp . Były zajęcia matematyczne określające, która dynia jest największa, a która najmniejsza, układały wg wielkości i koloru. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakach warunkach ono rośnie. Następnie nasi najmłodsi przystąpili do dyniowych zawodów- pokonanie slalomu dyniowego.

     Zabawy przeplatały tańce, śpiewy i pląsy.

     Na zakończenie „Dnia dyni” dzieci wykonały w parach „ Dynie z gazety i bibuły”  oraz „Dyniowe stworki”. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.

Takie święto sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.