slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

niedziela, 12 listopad 2017 19:32

Światowy Dzień Mycia Rąk

Napisał 

      Światowy Dzień Mycia Rąk został ogłoszony 9 lat temu przez UNICEF. Celem wyróżnienia tego właśnie dnia jest uświadomienie społeczeństwu jak ważne jest mycie rąk. Ta czynność prawidłowo wykonana może nas uchronić przed wieloma groźnymi chorobami i infekcjami.

     19.10.2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Do naszego przedszkola przybyła szkolna pielęgniarka pani Asia, która opowiedziała, jak bardzo ta zwykła codzienna czynność jest ważna dla naszego zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk oraz kiedy i w jaki sposób należy je myć. Nasz gość również w bardzo ciekawy sposób opowiedział, na czym polega  praca pielęgniarki i jak wiele przynosi radości. Przypomniała dzieciom, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak chronić się przed chorobami, jak należy dbać o higienę i właściwie się odżywiać.