slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2017/2018 - Przedszkole

     11.01.2018r. nasze przedszkole oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie było organizatorami Przegląd Piosenki Świątecznej pt. „Wspólne kolędowanie”

     Spośród wszystkich zaproszonych przedszkoli z terenu gminy Prószków przyjechały na występy dzieci z przedszkola w Prószkowie, Górek, Złotnik, Zimnic Małych, Zimnic Wielkich  i Boguszyc.

       Po przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Alinę Wasilewską i Pana Joachima Konska nastąpił ważny moment- losowanie kolejności występów- przez reprezentantów z każdej placówki.

W przeglądzie z naszego przedszkola wzięli udział:

  • 9-osobowy zespół wokalny w utworze „ Aniołek maleńki jak wróbelek”
  • 7-osobowy zespół wokalny w utworze „Kolęda na niebie”.
  • Oraz solistka w kolędzie „ Lulajże Jezuniu”

    Na zakończenie dzieci otrzymały Statuetkę Przeglądu oraz dyplom dla każdego uczestnika festiwalu, które osobiście wręczała Pani Burmistrz Róża Malik.

    Występy były bardzo udane, o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechy zgromadzonej publiczności.

     10 stycznia odbyły się kolejne zajęcia kulinarne z cyklu "Od przedszkolaka do Masterchefa". Tym razem dzieci ozdabiały -  muffinki. Zajęcia odbywały się w apetycznie wymalowanej jadalni. Mamy przygotowały słodkie, kolorowe ozdoby, którymi dzieci wykazując się dużą pomysłowością ozdabiały ciasteczka. Na zajęcia zaproszona została Pani Burmistrz Róża Malik, która z podziwem obserwowała poczynania dzieci. Na koniec wszystkie dzieci zabrały swoje kulinarne  "dzieła" do domu.

     20.12.2017r. grupa „Kotków” i „Biedronek” wybrała się na wycieczkę do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, aby uczestniczyć w warsztatach muzycznych.

    Przedszkolaki pod kierunkiem instruktorek uczestniczyły w 2 warsztatach: „Wszystko gra” oraz: „Zoo w piosence”. Przedszkolaki zobaczyły prezentację multimedialną pt. „Zawodowi muzycy”, dowiedziały się, jak dzielimy instrumenty oraz mogły na nich zagrać. Na zakończenie samodzielnie wykonały instrument z nietypowych materiałów.

niedziela, 18 luty 2018 19:13

Teatrzyk "Wróbelek Elemelek"

Napisał

     02.01.2018r. aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jana Kochanowskiego w Opolu odwiedzili nasze przedszkole z przedstawieniem słowno-muzycznym pt. " Zimowe przygody Wróbelka Elemelka"

niedziela, 18 luty 2018 19:12

Mała Akademia Piosenki

Napisał

     8.01.2018r. dzieci 5-6 letnie miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych w ramach „Małej Akademii Piosenki”, której organizatorem jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Gospodarzem muzycznym był Igor Przebindowski, a gościem specjalnym piosenkarka Joanna Lewandowska. Wokalistka poprowadziła dla dzieci rozgrzewkę muzyczną, ćwiczenia dykcyjne, zabawy dźwiękonaśladowcze oraz zaśpiewała swoje piosenki. Dzieci otrzymały na koniec spotkania specjalne Certyfikaty Uczestnictwa.

     Nasze przedszkole otrzymało certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „POSZUKIWACZE PRZYGÓD” zainicjowanym przez miesięcznik " Bliżej Przedszkola"
      Projekt ten to wspólna nazwa dla dziesięciu „małych” projektów, które mają za zadanie wspomagać realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły w „małym” projekcie „W KRAINIE MAGII ŚWIĄT”. Głównym założeniem naszych działań było przybliżenie dzieciom polskich tradycji, kultury oraz obyczajów związanych z czasem oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

     12 lutego 2018 roku odwiedził nas tato Bartka bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o dyscyplinach sportowych uprawianych zimą, pokazał sprzęt sportowy do hokeja, narciarstwa i snowboardu.
     Celem spotkania było zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, odkrywania pasji, zainteresowań i talentów. Pan Łukasz przypomniał również zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.
    Na zakończenie każdy mógł przymierzyć sprzęt sportowy: deskę do snowbordu, narty, ubranie hokeisty- dzieciom sprawiło to dużo radości.
Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za ciekawą formę prowadzonego spotkania, miłą i serdeczną atmosferę.

niedziela, 18 luty 2018 19:07

Pocztówka z „Bliżej przedszkola”

Napisał

     W styczniu otrzymaliśmy pocztówkę z krakowskimi motywami. Nadawcą było czasopismo dla nauczycieli wychowania przedszkolnego „Bliżej przedszkola”. Była to odpowiedź na nasz list z rysunkami o Boguszycach i informacjami o naszym przedszkolu, który wysłaliśmy do Krakowa na początku grudnia. Każde dziecko przygotowało kolorową kartkę z rysunkiem i informacją o swoich zainteresowaniach. Prace złożone w album zostały wysłane do „Bliżej przedszkola”. Nasze działanie związane było z ogólnopolskim projektem „Pocztówkowe przedszkole”, którego założeniem jest wymiana pocztówek z różnymi przedszkolami w Polsce.

niedziela, 24 grudzień 2017 22:55

Wesołych Świąt!

Napisał

Drodzy Rodzice i Dzieci

W imieniu wszystkich pracowników
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszycach
życzymy Wam
aby czas Świąt Bożego Narodzenia mijał bez pośpiechu,
we wspaniałej rodzinnej atmosferze,
w radości z każdej chwili spędzonej w gronie najbliższych.
Niech dzieciątko dopisze pięknymi prezentami,
niech przerwa świąteczna będzie czasem odpoczynku
i czerpania sił na kolejne dni roku szkolnego i kalendarzowego.

Składa

Dyrekcja i cały personel ZSP Boguszyce

poniedziałek, 04 grudzień 2017 08:08

"W Andrzejkowym Balu Piżamowym"

Napisał

27 listopada 2017r. dzieci wzięły udział w ,,Andrzejkowym Balu Piżamowym".

            Dominującym elementem zabawy były oczywiście kolorowe, nocne ubranka - piżamki – taki niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną zabawę.

            Nasze Przedszkolaki tego dnia przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską, „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach i tańcach. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

poniedziałek, 27 listopad 2017 17:28

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Napisał

     20 listopada 2017 r.  wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

     Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce, przejście przez misiowy tunel oraz zabawy z chustą animacyjną.

     Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

     Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

poniedziałek, 27 listopad 2017 17:26

Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu

Napisał

     17 listopada 2017 r. dzieci 5-6 letnie wybrały się do CNP w Opolu na zajęcia edukacyjne z zakresu biologii oraz kodowania. Na  miejscu  czekała  na  dzieci  cała  masa fantastycznej zabawy z eksperymentami oraz zabawy na komputerach, która przysporzyła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola z  nowymi doświadczeniami.

poniedziałek, 27 listopad 2017 17:18

Dzień Wesołego Parasola

Napisał

        W dniu 15.11.2017 r. grupa Biedronki i Kotki wesoło się bawiła wbrew powiedzeniu ,,że w czasie deszczu dzieci się nudzą'' obchodząc „Dzień Wesołego Parasola”.

         Każdy przedszkolak tego dnia przyniósł swój parasol, ponieważ wszystkie nasze działania w tym dniu skupiły się wokół kolorowych, w kropki, w esy – floresy, małych oraz dużych parasoli. Ten dzień przedszkolaki spędziły na wspólnej zabawie z użyciem wesołych parasoli, mówieniu o ich przydatności podczas słonecznych oraz deszczowych dni. Wiele radości sprawiły zabawy i konkursy przy muzyce z parasolami. Podczas zajęć dzieci kreatywnie wykorzystywały swoje deszczowe rekwizyty do wspólnych zabaw. Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa folią malarską, która była nazwana przez dzieci „dużą kałużą” .

         Podsumowaniem zajęć było wykonanie grupowych prac plastycznych „Kolorowe parasole”. Radości było, co niemiara, a kiedy deszcz w listopadzie pada u nas wcale nie musi być smutno!

     13.11.2017 r. odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Małgorzatę Kuczyńską, która pokazała dzieciom, jak można w ciekawy sposób wykorzystać zbędne rzeczy w gospodarstwie domowym, jak np. rolki po papierze toaletowym oraz wytłaczanki po jajkach. Z tych rzeczy oraz materiałów plastycznych przedszkolaki wykonały piękne renifery.

     6 listopada 2017 roku rozpoczęły się w naszym przedszkolu zajęcia z cyklu „Od przedszkolaka do Masterchefa”. Pierwsze warsztaty kulinarne pt. słodkie, owocowe naleśniki i gofry dzieci przygotowywały samodzielnie pod bacznym okiem mam, które były inicjatorkami pomysłu zajęć kulinarnych. Dzieci ubrane we wspaniałe, kucharskie czapki wykazały się dużą pomysłowością i samodzielnością przygotowując desery. Powstały „piękne” i pyszne naleśniki oraz gofry z bitą śmietaną, owocami, czekoladą, dżemem. Takich deserów nie powstydziłaby się niejedna kawiarnia.

     Wszystkie przedszkolaki bardzo dziękują mamom, które poświęciły swój czas oraz pozyskały sponsora Dr. Oetkera, dzięki któremu dzieci mogły ozdobić słodkościami swoje naleśniki i gofry.

6.11.2017r ( Poniedziałek) „Małymi Kroczkami do Masterchef” - zajęcia kulinarne (robienie naleśników)

13.11.2017r ( Poniedziałek) Warsztaty plastyczne „ Święta tuż tuż” - zajęcia prowadzone przez Małgorzatę Kuczyńską

15.11.2017r (Środa) „Dzień wesołego parasola”

20.11.2017r ( Poniedziałek) „Światowy Dzień Pluszowego Misia

27.11.2017r ( Poniedziałek) „Andrzejkowe piżama party”

 

     26.10.2017r W naszym przedszkolu dzieci i rodzice wzięli udział w zajęciach z "Zumby".

     Zajęcia z Zumby  przeprowadziła zaproszona instruktorka Zumby z klubu fitness Formini pani Kasia.

     Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Tajemnicą zumby jest to, że pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, a zarazem poprawić kondycję.

     Przedszkolaki i rodzice bardzo chętnie wykonywali polecenia instruktorki, bawiąc się przy wspaniałej muzyce. Zumba to dobry sposób na promowanie zdrowego stylu życia u dzieci. Podczas takich zajęć uczymy się nie tylko kroków tanecznych, ale również koordynacji, równowagi i pamięci.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przybyli na nasze taneczne zajęcia. 

Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze.

Dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie.

 

     25.10.2017r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy Przedszkolny Festiwal Dyni. Tego dnia przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy.

     W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola różnej wielkości i różnego rodzaju dynie, aby wykorzystać je do wspaniałej zabawy. Na początku panie zorganizowały różne zabawy z dynią , dzieci toczyły je, podawały sobie ją w kole z rąk do rąk , za plecami i itp . Były zajęcia matematyczne określające, która dynia jest największa, a która najmniejsza, układały wg wielkości i koloru. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakach warunkach ono rośnie. Następnie nasi najmłodsi przystąpili do dyniowych zawodów- pokonanie slalomu dyniowego.

     Zabawy przeplatały tańce, śpiewy i pląsy.

     Na zakończenie „Dnia dyni” dzieci wykonały w parach „ Dynie z gazety i bibuły”  oraz „Dyniowe stworki”. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.

Takie święto sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.

niedziela, 12 listopad 2017 19:32

Światowy Dzień Mycia Rąk

Napisał

      Światowy Dzień Mycia Rąk został ogłoszony 9 lat temu przez UNICEF. Celem wyróżnienia tego właśnie dnia jest uświadomienie społeczeństwu jak ważne jest mycie rąk. Ta czynność prawidłowo wykonana może nas uchronić przed wieloma groźnymi chorobami i infekcjami.

     19.10.2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Do naszego przedszkola przybyła szkolna pielęgniarka pani Asia, która opowiedziała, jak bardzo ta zwykła codzienna czynność jest ważna dla naszego zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk oraz kiedy i w jaki sposób należy je myć. Nasz gość również w bardzo ciekawy sposób opowiedział, na czym polega  praca pielęgniarki i jak wiele przynosi radości. Przypomniała dzieciom, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak chronić się przed chorobami, jak należy dbać o higienę i właściwie się odżywiać.

niedziela, 12 listopad 2017 19:30

Pocztówkowe przedszkole

Napisał

     Nasze przedszkole dołączyło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Pocztówkowe Przedszkole”. W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek czy listów powoli odchodzi w niepamięć. Łatwiej napisać e-mail, SMS albo wysłać wiadomość na portalu społecznościowym.  Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania się, jaką jest wysyłanie listów i pocztówek nasze przedszkole zdecydowało się dołączyć do ogólnopolskiej akcji i rozpocząć pocztówkową przygodę z innymi przedszkolami.      

     Dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że jest to bardzo ciekawa forma komunikowania się z innymi osobami, aby w późniejszym czasie również one podtrzymywały tą tradycję.

     Głównym celem, jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami z całej Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami oświatowymi, zapoznanie z zawodami pracowników poczty oraz promowanie własnej miejscowości, miasta i przedszkola.

startPoprzedni artykuł12Następny artykułkoniec
Strona 1 z 2