slide3 slide5 slide7 slide8 slide9

Projekty i programy

szkola_w_ruchu

 

ani_logo

Atom cz b

Aktualności 2017/2018 - Przedszkole

     Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu oraz Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Tym bardziej jest nam miło, że prace zostały zauważone przez jury konkursu i zostało przyznane III miejsce dla Hani S. i wyróżnienie dla Martynki P. Wręczenie nagród odbyło w sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu która zorganizowała w tym dniu głośne czytanie książeczki „ Przygody kropelki wody” , a czas umilała dzieciom Fundacja Dr. Clowna.

wtorek, 03 kwiecień 2018 09:27

Warsztaty wielkanocne

Napisał

     23.03.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia wielkanocne z udziałem rodziców pt. „Wielkanocne palmy, pisanki i inne niespodzianki”. Warsztaty dzieci rozpoczęły występem słowno-muzyczno-tanecznym nawiązującym do pory roku wiosny i zbliżających się świat wielkanocnych w języku polskim i angielskim. Dzieci również z panią Moniką w języku angielskim bawiły się w zabawę Wielkanocna – „Easter egg hunt”- czyli szukanie jajek ukrytych w różnych miejscach w sali, w których znajdowały się zadania do wykonania. Następnie wszyscy zasiedli przy stolikach. Czego na nich nie było! Można było zrobić palmę na niedzielę palmową, ozdobić różnym materiałami i technikami jajka, a nawet wyciąć i złożyć koszyczek na czekoladowe jajeczka, które każde dziecko otrzymało na zakończenie warsztatów. Atmosfera tego spotkania była wspaniała. Zaangażowanie rodziców i uśmiechnięte buzie dzieci pokazały nam, że warto organizować takie spotkania.

                                                           

wtorek, 03 kwiecień 2018 09:25

Powitanie wiosny

Napisał

     Od samego rana wszystkie dzieci wkraczały do sali przedszkolnej z uśmiechem, a jednocześnie nie mogły się doczekać, kiedy rozpoczną uroczystość związaną z Powitaniem Wiosny.
Wreszcie po wspólnym śniadaniu nadszedł długo oczekiwany moment. Niespodziewanie w sali przedszkolnej pojawiła się Pani Wiosna, która z uśmiechem przywitała „Kotki” i „Biedronki” wspólnie z dziećmi omówiła, jakie są pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu, przedstawiła im zadania, zagadki oraz zabawy przy wiosennej muzyce.
Następnie przedszkolaki wyruszyły na spacer uliczkami Boguszyc, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Niosły kolorowy gaik, machały kolorowymi wstążeczkami i przeganiały zimę grając na instrumentach i śpiewając piosenki. W trakcie spaceru dzieci obserwowały budzącą się do życia przyrodę, szukały oznak nadchodzącej pory roku, rozpoznawały wiosenne kwiaty kwitnące w przydomowych ogródkach. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne w towarzystwie kolorowej Wiosny wróciły do przedszkola.

wtorek, 03 kwiecień 2018 09:22

Międzynarodowy Dzień Słońca

Napisał

     14.03.2018r obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Słońca. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane na żółto, co spowodowało, że w sali od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Tego dnia dzieci uczyły się, jak ważne jest słońce dla każdego organizmu żyjącego na naszej planecie. Dowiedziały się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. Podczas zajęć przedszkolaki doskonale bawiły się w różne „słoneczne” zabawy ruchowe. Były również zagadki, oczywiście takie, w których rozwiązaniem jest cos żółtego, np. banany, cytrynka, motylek, słonecznik czy właśnie słonce. Dzieci układały budowle z żółtych kloców, bawiły się żółtymi bibułkami. Było żółto, wesoło i ciepło.

wtorek, 03 kwiecień 2018 09:21

Dzień Kobiet - pokaz mody

Napisał

     8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Przedszkolaki też postanowiły uczcić to święto i przybyły w odświętnych strojach. Z tej okazji odbył się wyjątkowy pokaz mody. Dziewczynki i chłopcy prezentowały modę „Wiosna 2018” przechadzając się po czerwonym wybiegu, przy którym wszyscy dopingowali się gromkimi brawami. Na buziach wszystkich dziewczynek i pań gościł uśmiech, kiedy chłopcy składali życzenia, śpiewali piosenki, wśród których nie zabrakło też tych "z pazurem" - rockowych. Dziewczynki nie pozostały dłużne i chętnie pokazały "swą naturę" w piosence o strojnisiach. Cóż, kobiety tak już mają :) Na zakończenie chłopcy wręczyli wszystkim paniom i dziewczynkom kwiatki i słodkości.
Na wszystkie dzieci czekał też słodki poczęstunek.

wtorek, 03 kwiecień 2018 09:18

Spotkanie z muzykiem panem Tomaszem Peszka

Napisał

     Dnia 5.03.2018r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z muzykiem panem Tomaszem Peszka. W ciekawy sposób pan Tomasz opowiadał nam o akordeonie - poznaliśmy jego budowę, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób gra się na tym instrumencie. Pan Tomasz przygotował dla nas zagadki muzyczne, które prawidłowo odgadliśmy. W ostatniej części spotkania miał miejsce muzyczny koncert życzeń. Pan Tomasz pięknie grał na akordeonie a my śpiewaliśmy piosenki „Poszła Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Wlazł Kotek”, „Stary niedźwiedź, „Oczy zielone” czy nawet „Miłość w Zakopanem”. Na pożegnanie zatańczyliśmy taniec „Kaczuszki” .Wszystkim się podobało, wprowadziło bardzo miły, radosny i wesoły nastrój.

     11.01.2018r. nasze przedszkole oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie było organizatorami Przegląd Piosenki Świątecznej pt. „Wspólne kolędowanie”

     Spośród wszystkich zaproszonych przedszkoli z terenu gminy Prószków przyjechały na występy dzieci z przedszkola w Prószkowie, Górek, Złotnik, Zimnic Małych, Zimnic Wielkich  i Boguszyc.

       Po przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Alinę Wasilewską i Pana Joachima Konska nastąpił ważny moment- losowanie kolejności występów- przez reprezentantów z każdej placówki.

W przeglądzie z naszego przedszkola wzięli udział:

  • 9-osobowy zespół wokalny w utworze „ Aniołek maleńki jak wróbelek”
  • 7-osobowy zespół wokalny w utworze „Kolęda na niebie”.
  • Oraz solistka w kolędzie „ Lulajże Jezuniu”

    Na zakończenie dzieci otrzymały Statuetkę Przeglądu oraz dyplom dla każdego uczestnika festiwalu, które osobiście wręczała Pani Burmistrz Róża Malik.

    Występy były bardzo udane, o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechy zgromadzonej publiczności.

     10 stycznia odbyły się kolejne zajęcia kulinarne z cyklu "Od przedszkolaka do Masterchefa". Tym razem dzieci ozdabiały -  muffinki. Zajęcia odbywały się w apetycznie wymalowanej jadalni. Mamy przygotowały słodkie, kolorowe ozdoby, którymi dzieci wykazując się dużą pomysłowością ozdabiały ciasteczka. Na zajęcia zaproszona została Pani Burmistrz Róża Malik, która z podziwem obserwowała poczynania dzieci. Na koniec wszystkie dzieci zabrały swoje kulinarne  "dzieła" do domu.

     20.12.2017r. grupa „Kotków” i „Biedronek” wybrała się na wycieczkę do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, aby uczestniczyć w warsztatach muzycznych.

    Przedszkolaki pod kierunkiem instruktorek uczestniczyły w 2 warsztatach: „Wszystko gra” oraz: „Zoo w piosence”. Przedszkolaki zobaczyły prezentację multimedialną pt. „Zawodowi muzycy”, dowiedziały się, jak dzielimy instrumenty oraz mogły na nich zagrać. Na zakończenie samodzielnie wykonały instrument z nietypowych materiałów.

niedziela, 18 luty 2018 19:13

Teatrzyk "Wróbelek Elemelek"

Napisał

     02.01.2018r. aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jana Kochanowskiego w Opolu odwiedzili nasze przedszkole z przedstawieniem słowno-muzycznym pt. " Zimowe przygody Wróbelka Elemelka"

niedziela, 18 luty 2018 19:12

Mała Akademia Piosenki

Napisał

     8.01.2018r. dzieci 5-6 letnie miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych w ramach „Małej Akademii Piosenki”, której organizatorem jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Gospodarzem muzycznym był Igor Przebindowski, a gościem specjalnym piosenkarka Joanna Lewandowska. Wokalistka poprowadziła dla dzieci rozgrzewkę muzyczną, ćwiczenia dykcyjne, zabawy dźwiękonaśladowcze oraz zaśpiewała swoje piosenki. Dzieci otrzymały na koniec spotkania specjalne Certyfikaty Uczestnictwa.

     Nasze przedszkole otrzymało certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „POSZUKIWACZE PRZYGÓD” zainicjowanym przez miesięcznik " Bliżej Przedszkola"
      Projekt ten to wspólna nazwa dla dziesięciu „małych” projektów, które mają za zadanie wspomagać realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły w „małym” projekcie „W KRAINIE MAGII ŚWIĄT”. Głównym założeniem naszych działań było przybliżenie dzieciom polskich tradycji, kultury oraz obyczajów związanych z czasem oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

     12 lutego 2018 roku odwiedził nas tato Bartka bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o dyscyplinach sportowych uprawianych zimą, pokazał sprzęt sportowy do hokeja, narciarstwa i snowboardu.
     Celem spotkania było zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, odkrywania pasji, zainteresowań i talentów. Pan Łukasz przypomniał również zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.
    Na zakończenie każdy mógł przymierzyć sprzęt sportowy: deskę do snowbordu, narty, ubranie hokeisty- dzieciom sprawiło to dużo radości.
Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za ciekawą formę prowadzonego spotkania, miłą i serdeczną atmosferę.

niedziela, 18 luty 2018 19:07

Pocztówka z „Bliżej przedszkola”

Napisał

     W styczniu otrzymaliśmy pocztówkę z krakowskimi motywami. Nadawcą było czasopismo dla nauczycieli wychowania przedszkolnego „Bliżej przedszkola”. Była to odpowiedź na nasz list z rysunkami o Boguszycach i informacjami o naszym przedszkolu, który wysłaliśmy do Krakowa na początku grudnia. Każde dziecko przygotowało kolorową kartkę z rysunkiem i informacją o swoich zainteresowaniach. Prace złożone w album zostały wysłane do „Bliżej przedszkola”. Nasze działanie związane było z ogólnopolskim projektem „Pocztówkowe przedszkole”, którego założeniem jest wymiana pocztówek z różnymi przedszkolami w Polsce.

niedziela, 24 grudzień 2017 22:55

Wesołych Świąt!

Napisał

Drodzy Rodzice i Dzieci

W imieniu wszystkich pracowników
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszycach
życzymy Wam
aby czas Świąt Bożego Narodzenia mijał bez pośpiechu,
we wspaniałej rodzinnej atmosferze,
w radości z każdej chwili spędzonej w gronie najbliższych.
Niech dzieciątko dopisze pięknymi prezentami,
niech przerwa świąteczna będzie czasem odpoczynku
i czerpania sił na kolejne dni roku szkolnego i kalendarzowego.

Składa

Dyrekcja i cały personel ZSP Boguszyce

poniedziałek, 04 grudzień 2017 08:08

"W Andrzejkowym Balu Piżamowym"

Napisał

27 listopada 2017r. dzieci wzięły udział w ,,Andrzejkowym Balu Piżamowym".

            Dominującym elementem zabawy były oczywiście kolorowe, nocne ubranka - piżamki – taki niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną zabawę.

            Nasze Przedszkolaki tego dnia przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską, „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach i tańcach. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

poniedziałek, 27 listopad 2017 17:28

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Napisał

     20 listopada 2017 r.  wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

     Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce, przejście przez misiowy tunel oraz zabawy z chustą animacyjną.

     Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

     Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

poniedziałek, 27 listopad 2017 17:26

Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu

Napisał

     17 listopada 2017 r. dzieci 5-6 letnie wybrały się do CNP w Opolu na zajęcia edukacyjne z zakresu biologii oraz kodowania. Na  miejscu  czekała  na  dzieci  cała  masa fantastycznej zabawy z eksperymentami oraz zabawy na komputerach, która przysporzyła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola z  nowymi doświadczeniami.

poniedziałek, 27 listopad 2017 17:18

Dzień Wesołego Parasola

Napisał

        W dniu 15.11.2017 r. grupa Biedronki i Kotki wesoło się bawiła wbrew powiedzeniu ,,że w czasie deszczu dzieci się nudzą'' obchodząc „Dzień Wesołego Parasola”.

         Każdy przedszkolak tego dnia przyniósł swój parasol, ponieważ wszystkie nasze działania w tym dniu skupiły się wokół kolorowych, w kropki, w esy – floresy, małych oraz dużych parasoli. Ten dzień przedszkolaki spędziły na wspólnej zabawie z użyciem wesołych parasoli, mówieniu o ich przydatności podczas słonecznych oraz deszczowych dni. Wiele radości sprawiły zabawy i konkursy przy muzyce z parasolami. Podczas zajęć dzieci kreatywnie wykorzystywały swoje deszczowe rekwizyty do wspólnych zabaw. Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa folią malarską, która była nazwana przez dzieci „dużą kałużą” .

         Podsumowaniem zajęć było wykonanie grupowych prac plastycznych „Kolorowe parasole”. Radości było, co niemiara, a kiedy deszcz w listopadzie pada u nas wcale nie musi być smutno!

     13.11.2017 r. odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Małgorzatę Kuczyńską, która pokazała dzieciom, jak można w ciekawy sposób wykorzystać zbędne rzeczy w gospodarstwie domowym, jak np. rolki po papierze toaletowym oraz wytłaczanki po jajkach. Z tych rzeczy oraz materiałów plastycznych przedszkolaki wykonały piękne renifery.

startPoprzedni artykuł12Następny artykułkoniec
Strona 1 z 2